Sześciokątne płytki ceramiczne – hit wykończeniowy

Wzór plastra miodu wyróżnia się w przyrodzie. Płytki heksagonalne, czyli w kształcie sześciokątów, z których można wykonać posadzkę naśladujące właśnie plaster lub wzory trójwymiarowe, obecnie stały się najmodniejszym rozwiązaniem w wykańczaniu wnętrz.

Płytki heksagonalne w łazience, kuchni i salonie – czy to płytka podłogowa idealna?

Zastosowanie tego rodzaju płytek pozwala tworzyć oryginalne i dynamiczne dekoracje. Wcześniej przyzwyczajeni byliśmy do klasyki, ewentualnie niewielu wzorów bądź elementów kwiatowych. Teraz, jeżeli tego sobie zamarzymy, możemy na wzór krajów bliskiego wschodu tworzyć arabeski, łącząc białą i czarną heksagonalną mozaikę.

Można mieć obawy, czy położenie tego typu płytki nie będzie dużo bardziej czasochłonne niż zastosowanie zwykłych, kwadratowych modeli. Patrząc na to ze strony matematyki, istnieją trzy wielokąty foremne szczelnie wypełniające płaszczyznę – trójkąty, kwadraty i sześciokąty. Im więcej boków ma wielokąt foremny, tym mniejszy jest jego obwód przy ograniczaniu tej samej powierzchni. Dlatego spoinowanie heksagonów nie będzie bardziej czasochłonne, bo długość fug w okładzinie będzie mniejsza, niż w przypadku płytek kwadratowych.

Płytki łazienkowe z plasterka – dodadzą uroku

Dobrze przemyślany wzór doda łazience pikanterii i będzie doskonałą bazą do dalszego urządzania pomieszczenia. Zastosowanie wielu odcieni jednego koloru sprawi, że uzyskamy efekt trójwymiarowości, który jest niezwykłą ozdobą łazienki.

Kształt płytki nie dyktuje nam ograniczeń materiału

W sieci mamy niezliczony wybór płytek heksagonalnych. Najpopularniejsze płytki ceramiczne są przede wszystkim z tych gresowych, zdecydować się możemy jeszcze na kolekcje klinkieru lub terakoty. Za modą podążają też producenci płyt z betonu architektonicznego, czy paneli gipsowych a heksagonalne mozaiki są tworzone też z naturalnego kamienia i betonu. Zatem jeśli marzą nam się takie dekoracje, znajdziemy materiał do wykończenia wnętrz. Wiele ciekawych pomysłów i modeli znajdziemy na stronie https://www.domlazienkaplytki.pl

Comments are closed.

Losowe wpisy

 • Leasing samochodów dostawczych

  50 years ago
  Leasing to korzystna forma finansowania zakupu samochodów firmowych. Nie wymaga szczegółowego badania zdolności kredytowej, a w dodatku formalności są znacznie ograniczone w porównaniu do starania się o kredyt samochodowy w banku. Dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie?
 • Dodatkowe atrakcje

  50 years ago
  W momencie, kiedy decydujemy się na swoje wymarzone w wakacje w tym czy innym miejscu koniecznie musimy wziąć pod uwagę, co najmniej kilka lub nawet kilkanaście czynników, które spowodują, że nasze wakacje będą, co najmniej udane lub nawet najlepsze z wszystkich możliwych. I tutaj w pierwszej kolejności musimy wziąć pod uwagę wszelkiego rodzaju aspekty noclegowe.
 • Turystyka w hotelach

  50 years ago
  Bardzo często w momencie, kiedy organizowane są wyjazdy zagraniczne dochodzi do takiej sytuacji, że konieczny jest wybór odpowiedniego dla siebie hotelu. Albowiem nie zależnie od tego czy na swoje upragnione wakacje zagraniczne wyjeżdżamy z biura podróży czy też organizujemy je samodzielnie to w większości przypadków, aby uzyskać godne warunki mieszkaniowe musimy wybrać dla siebie mniejszy
 • Turystyka przyrodnicza

  50 years ago
  Odkrywanie i poznawanie miejsc związanych z nieskazitelną przyrodą z naturalnymi akwenami jest najlepszą formą wypoczynku i poznawania otaczającego nas świata. Turystyka przyrodnicza organizowana w najciekawsze miejsca i zakątki ziemi w określonych sezonach, gdzie możemy obserwować rozwój oraz zachowanie chronionych gatunków roślin i zwierząt. Planowane podróże muszą być dokładnie przemyślane i zorganizowane aby podziwiać pomniki przyrody
 • Niezwykłe malowidła.

  50 years ago
  Freski zwykle kojarzą się nam z włoskim renesansem. Niewiele osób wie, że cuda malarstwa mamy także w Polsce. Warto, aby pisząc o turystyce wspominać o takich miejscach. Unikatowe są gotyckie kościoły z Brzegu. Mają w sobie coś naprawdę niezwykłego – ozdobione we wnętrzach polichromiami. Są to dzieła unikatowe. Dotrwały do dnia dzisiejszego dzięki protestantom, którzy