Sześciokątne płytki ceramiczne – hit wykończeniowy

Wzór plastra miodu wyróżnia się w przyrodzie. Płytki heksagonalne, czyli w kształcie sześciokątów, z których można wykonać posadzkę naśladujące właśnie plaster lub wzory trójwymiarowe, obecnie stały się najmodniejszym rozwiązaniem w wykańczaniu wnętrz.

Płytki heksagonalne w łazience, kuchni i salonie – czy to płytka podłogowa idealna?

Zastosowanie tego rodzaju płytek pozwala tworzyć oryginalne i dynamiczne dekoracje. Wcześniej przyzwyczajeni byliśmy do klasyki, ewentualnie niewielu wzorów bądź elementów kwiatowych. Teraz, jeżeli tego sobie zamarzymy, możemy na wzór krajów bliskiego wschodu tworzyć arabeski, łącząc białą i czarną heksagonalną mozaikę.

Można mieć obawy, czy położenie tego typu płytki nie będzie dużo bardziej czasochłonne niż zastosowanie zwykłych, kwadratowych modeli. Patrząc na to ze strony matematyki, istnieją trzy wielokąty foremne szczelnie wypełniające płaszczyznę – trójkąty, kwadraty i sześciokąty. Im więcej boków ma wielokąt foremny, tym mniejszy jest jego obwód przy ograniczaniu tej samej powierzchni. Dlatego spoinowanie heksagonów nie będzie bardziej czasochłonne, bo długość fug w okładzinie będzie mniejsza, niż w przypadku płytek kwadratowych.

Płytki łazienkowe z plasterka – dodadzą uroku

Dobrze przemyślany wzór doda łazience pikanterii i będzie doskonałą bazą do dalszego urządzania pomieszczenia. Zastosowanie wielu odcieni jednego koloru sprawi, że uzyskamy efekt trójwymiarowości, który jest niezwykłą ozdobą łazienki.

Kształt płytki nie dyktuje nam ograniczeń materiału

W sieci mamy niezliczony wybór płytek heksagonalnych. Najpopularniejsze płytki ceramiczne są przede wszystkim z tych gresowych, zdecydować się możemy jeszcze na kolekcje klinkieru lub terakoty. Za modą podążają też producenci płyt z betonu architektonicznego, czy paneli gipsowych a heksagonalne mozaiki są tworzone też z naturalnego kamienia i betonu. Zatem jeśli marzą nam się takie dekoracje, znajdziemy materiał do wykończenia wnętrz. Wiele ciekawych pomysłów i modeli znajdziemy na stronie https://www.domlazienkaplytki.pl

Comments are closed.

Losowe wpisy

 • Urlop nad Bałtykiem

  49 years ago
  W Polsce również można wypocząć. Jeśli tylko ktoś poszuka odpowiednio miejsca, gdzie się odnajdzie. Tym bardziej, ze wybór jest ogromny. Bowiem można pojechać do mniejszej miejscowości, jak i do większej. Także jak ktoś woli spokój to uda się na wieś, gdzie będzie miał ciszę oraz spokój. Jeśli ktoś lubi się bawić to zapewne uda się
 • Najbardziej ekonomiczny transport

  49 years ago
  Transport w obrębie całej kuli ziemskiej w czasie lat zmienił, w dobrym tych słów znaczeniu, swoją twarz. Na jego stałe przemiany wpływają z całą pewnością ludzkie wymagania dotyczące na przykład ilości połączeń czy ich częstości. Jaki mimo wszystko środek transportu kupujemy najchętniej? Z tego co można zaobserwować w większości sytuacji życiowych poruszamy się samochodem prywatnym.
 • Hurtownia alkoholi prowadząca sprzedaż internetową

  49 years ago
  Sprzedaż internetowa staje się jednym z filarów działalności praktycznie wszystkich dobrze prowadzonych sklepów i hurtowni. Staje się tak dlatego że obecnie trudno jest znaleźć takich właścicieli hoteli czy pensjonatów i innych miejsc prowadzenia działalności gospodarczej polegającej na obsługiwaniu gości, którzy nie korzystaliby z Internetu podczas wyszukiwania najlepszych ofert i składania zamówień. To samo dotyczy tych
 • Sześciokątne płytki ceramiczne – hit wykończeniowy

  49 years ago
  Wzór plastra miodu wyróżnia się w przyrodzie. Płytki heksagonalne, czyli w kształcie sześciokątów, z których można wykonać posadzkę naśladujące właśnie plaster lub wzory trójwymiarowe, obecnie stały się najmodniejszym rozwiązaniem w wykańczaniu wnętrz. Płytki heksagonalne w łazience, kuchni i salonie – czy to płytka podłogowa idealna? Zastosowanie tego rodzaju płytek pozwala tworzyć oryginalne i dynamiczne dekoracje.
 • Trendy w doborze płytek ceramicznych na nadchodzący rok

  49 years ago
  Ci, co zmagają się aktualnie z urządzaniem wnętrz na nowo lub ich zmianą doskonale zdają sobie sprawę, iż wybór odpowiednich płytek do pomieszczeń nie jest łatwą sprawą. Aktualnie architekci i projektanci prezentuję nam szeroki wybór asortymentu prawie we wszystkich możliwych stylach i formach. Co z tego wybrać? Jakie kolory płytki dominują? Zapoznaj się z naszym