Sześciokątne płytki ceramiczne – hit wykończeniowy

Wzór plastra miodu wyróżnia się w przyrodzie. Płytki heksagonalne, czyli w kształcie sześciokątów, z których można wykonać posadzkę naśladujące właśnie plaster lub wzory trójwymiarowe, obecnie stały się najmodniejszym rozwiązaniem w wykańczaniu wnętrz.

Płytki heksagonalne w łazience, kuchni i salonie – czy to płytka podłogowa idealna?

Zastosowanie tego rodzaju płytek pozwala tworzyć oryginalne i dynamiczne dekoracje. Wcześniej przyzwyczajeni byliśmy do klasyki, ewentualnie niewielu wzorów bądź elementów kwiatowych. Teraz, jeżeli tego sobie zamarzymy, możemy na wzór krajów bliskiego wschodu tworzyć arabeski, łącząc białą i czarną heksagonalną mozaikę.

Można mieć obawy, czy położenie tego typu płytki nie będzie dużo bardziej czasochłonne niż zastosowanie zwykłych, kwadratowych modeli. Patrząc na to ze strony matematyki, istnieją trzy wielokąty foremne szczelnie wypełniające płaszczyznę – trójkąty, kwadraty i sześciokąty. Im więcej boków ma wielokąt foremny, tym mniejszy jest jego obwód przy ograniczaniu tej samej powierzchni. Dlatego spoinowanie heksagonów nie będzie bardziej czasochłonne, bo długość fug w okładzinie będzie mniejsza, niż w przypadku płytek kwadratowych.

Płytki łazienkowe z plasterka – dodadzą uroku

Dobrze przemyślany wzór doda łazience pikanterii i będzie doskonałą bazą do dalszego urządzania pomieszczenia. Zastosowanie wielu odcieni jednego koloru sprawi, że uzyskamy efekt trójwymiarowości, który jest niezwykłą ozdobą łazienki.

Kształt płytki nie dyktuje nam ograniczeń materiału

W sieci mamy niezliczony wybór płytek heksagonalnych. Najpopularniejsze płytki ceramiczne są przede wszystkim z tych gresowych, zdecydować się możemy jeszcze na kolekcje klinkieru lub terakoty. Za modą podążają też producenci płyt z betonu architektonicznego, czy paneli gipsowych a heksagonalne mozaiki są tworzone też z naturalnego kamienia i betonu. Zatem jeśli marzą nam się takie dekoracje, znajdziemy materiał do wykończenia wnętrz. Wiele ciekawych pomysłów i modeli znajdziemy na stronie https://www.domlazienkaplytki.pl

Comments are closed.

Losowe wpisy

 • Szeroka oferta płytek hiszpańskich z Poznania

  49 years ago
  Szeroka oferta płytek hiszpańskich z Poznania dostępna jest między innymi w salonie takich płytek. Warto zauważyć, że obecnie prowadzonych jest bardzo wiele różnego rodzaju salonów z płytkami hiszpańskimi oraz z wszelkiego rodzaju innymi płytkami trafiającymi do domowych i użytkowych pomieszczeń. Warto więc odwiedzać takie salony zwłaszcza wówczas, gdy planowane są większe prace wykończeniowe i remontowe.
 • Dodatkowe atrakcje

  49 years ago
  W momencie, kiedy decydujemy się na swoje wymarzone w wakacje w tym czy innym miejscu koniecznie musimy wziąć pod uwagę, co najmniej kilka lub nawet kilkanaście czynników, które spowodują, że nasze wakacje będą, co najmniej udane lub nawet najlepsze z wszystkich możliwych. I tutaj w pierwszej kolejności musimy wziąć pod uwagę wszelkiego rodzaju aspekty noclegowe.
 • Wakacje na działce

  49 years ago
  Czasami po kilku lub nawet kilkunastu nieudanych, nudnych wypadach wakacyjnych decydujemy się na pozostanie w domu i nie korzystamy z oferty wykorzystywanego do tej pory biura podróży. Bo być może ma ono już przygotowaną dla nas bardzo dobrą ofertę, która jednak może się po raz kolejny nie sprawdzić. Wówczas znacznie bardziej bezpiecznie jest pozostać w
 • Wakacje w lesie

  49 years ago
  W związku z powstaniem nie tylko w naszym kraju, ale również i na świecie społeczeństwa informacyjnego, w którym wszelkiego rodzaju środki masowego przekazu odgrywają bardzo dużą rolę i informacją jesteśmy bombardowani z każdej strony ludzie coraz częściej chcą odpocząć od takiej sytuacji. Chcą pozbyć się tych samych twarzy widniejących w telewizji czy też w innych
 • Odpoczynek w Afryce

  49 years ago
  Jednym z najczęstszych kierunków na wakacje jest Egipt. Dzięki temu, że loty czarterowe odbywają się z różnych miejsc w naszym kraju, to korzysta z tego dużo osób. Biura podróży zapewniają również zakwaterowanie oraz dowóz na miejsce do hotelu. Najpopularniejszą miejscowością jest Hurgada. Miasto to jest nowe i stale się rozwija. Zatem młode osoby, które udadzą